Robert Lewandowski został11. w historii piłkarzem, który rozegrał co najmniej 75 spotkań w reprezentacji Polski. Napastnik Bayernu Monachium po raz 75. narodowy trykot założył w towarzyskim spotkaniu z Finlandią (5:0) we Wrocławiu. Na boisku pojawił się w 63. minucie - zmienił Arkadiusza Milika.

Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik /PAP/Maciej Kulczyński /PAP

Robert Lewandowski po raz pierwszy zagrał w zespole narodowym 10 września 2008 roku w wygranym 2:0 meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino. Zdobył w tym spotkaniu jedną bramkę, a później jeszcze 33-krotnie pokonał bramkarzy rywali biało-czerwonych.

Z kolei Jakub Błaszczykowski odnotował w sobotę 77. występ w reprezentacji. W klasyfikacji wszech czasów zajmuje dziewiątą pozycję.

Na czele zestawienia piłkarzy z największą liczbą spotkań drużynie narodowej znajduje się Michał Żewłakow, który rozegrał ich 102.