Polscy kolarze torowi zdobyli dwa brązowe medale pierwszego dnia mistrzostw Europy, które odbywają się w szwajcarskim Grenchen. Na najniższym stopniu podium stanęły męska drużyna sprinterów oraz Daria Pikulik w konkurencji scratch.

W sprincie drużynowym biało-czerwoni zaprezentowali się w składzie: Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski, Maciej Bielecki, Daniel Rochna. W decydującym o brązowym medalu wyścigu, w którym Polacy okazali się minimalnie (0,037 s) szybsi od reprezentantów Wielkiej Brytanii, pojechało trzech pierwszych.

W finale reprezentanci Holandii pokonali Francuzów.

W ćwierćfinale tej konkurencji kobiet odpadły Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak. Zwyciężyła także drużyna z Holandii, lepsza w finale od Niemek, a brąz wywalczyły Rosjanki.

Wcześniej Pikulik zdobyła brązowy medal w nieolimpijskiej konkurencji scratch. Zwyciężyła Brytyjka Katie Archibald, a srebro wywalczyła Francuzka Valentine Fortin.

W wyścigu eliminacyjnym siódme miejsce zajął Damian Sławek, a złoty medal zdobył Rosjanin Siergiej Rostowcew.

Mistrzostwa Europy potrwają do soboty. Zawody miały pierwotnie odbyć się pod koniec czerwca w Mińsku, ale odwołano je ze względu na napiętą sytuację polityczną na Białorusi.

Dwa tygodnie po zakończeniu rywalizacji w Grenchen zaplanowano mistrzostwa świata we francuskim Roubaix (20-24 października).