Koszykarze Phoenix Suns przegrali z San Antonio ze Spurs 97:114. Była to ich 39. porażka w sezonie, która praktycznie oznacza koniec szans na awans do play off. Marcin Gortat zdobył dla "Słońc" 10 punktów i miał 9 zbiórek.

Polak rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i grał 25 minut. Trafił pięć z dziesięciu rzutów z gry, miał przechwyt i blok. Nie popełnił żadnego faulu.

Suns mają bilans 37-39 i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Do play off awansuje osiem zespołów.

W zespole "Słońc" z powodu grypy zabrakło rozgrywającego Steve'a Nasha. Najskuteczniejsi byli Channing Frye i Aaron Brooks - obydwaj rzucili po 14 pkt. Wśród zwycięzców, którzy przerwali fatalną passę sześciu porażek z rzędu, najwięcej punktów zdobył Grant Hill - 29.

San Antonio to lider Southwest Division i najlepsza drużyna Konferencji Zachodniej (58 wygranych i 19 porażek).