Marcin Lewandowski po dyskwalifikacji stracił brązowy medal halowych mistrzostw świata w biegu na 800 m! Zapraszamy do naszej relacji na żywo z halowych mistrzostw świata w Sopocie.

20:00 Kończymy dzisiejszą relację na żywo.

19:33 Broniący tytułu Amerykanie wynikiem 3.02,13 poprawili w Sopocie halowy rekord świata w sztafecie 4x400 m. Polacy, którzy uzyskali czas 3.04,39, zajęli czwarte miejsce w mistrzostwach świata, wyprzedzeni też przez Brytyjczyków - 3.03,49 i Jamajczyków - 3.03,69.

19:14 Rosjanin Liukman Adams wynikiem 17,37 m został w Sopocie halowym mistrzem świata w trójskoku. Żaden inny zawodnik w tym roku nie wykonał tak dalekiej próby. Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki) zajął piąte miejsce - 16,89.

18:59 Dyskwalifikacja Rosjanek w sztafecie 4x400m. Polki, po dyskwalifikacji Rosjanek, uplasowały się na czwartej pozycji.

18:53 Amerykańska sztafeta 4x400 m mężczyzn poprawiła w Sopocie halowy rekord świata!

18:41 Amerykanin Omo Osaghae z najlepszym wynikiem sezonu - 7,45 s - w biegu na 60 m przez płotki zdobył w Sopocie złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata. Drugi był Francuz Pascal Martinot-Lagarde - 7,46, a trzeci jego rodak Garfield Darien - 7,47.

18:40 Wiemy, dlaczego Marcin Lewandowski stracił swój medal. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

18:34 Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce wynikiem 6,98 s zdobyła w Sopocie złoty medal halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce w biegu na 60 m. Żadna inna zawodniczka nie pokonała w tym roku tego dystansu szybciej. Polki - Marta Jeschke (SKLA Sopot) i Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) - odpadły w półfinale.

18:29 Katarczyk Mutaz Essa Barshim wynikiem 2,38 m zdobył złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w skoku wzwyż. Srebro takim samym rezultatem wywalczył w Sopocie Rosjanin Iwan Uchow, a brąz Ukrainiec Andrij Procenko - 2,36.

18:17 Amerykanki biegnące w sztafecie 4x400 m zdobyły w Sopocie złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata. Za nimi finiszowały Jamajki oraz broniące tytułu Brytyjki. Na piątej pozycji uplasowały się Polki, wyprzedzone jeszcze przez Rosjanki.

18:13 Marcin Lewandowski po dyskwalifikacji stracił brązowy medal halowych mistrzostw świata w biegu na 800 m.

17:48 Kubanka Yarisley Silva wygrała w Sopocie konkurs skoku o tyczce w halowych mistrzostwach świata. Srebrne medale wywalczyły Rosjanka Anżelika Sidorowa i Czeszka Jirina Svobodova - wszystkie po 4,70. Anna Rogowska (SKLA Sopot) zajęła piąte miejsce - 4,65.

17:38 Adam Kszczot (RKS Łódź) czasem 1.46,76 zdobył srebrny medal, a Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) - 1.47,09 brązowy w biegu na 800 m halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Sopocie. Zwyciężył Etiopczyk Mohammed Aman - 1.46,40.

17:24 Etiopka Genzebe Dibaba wynikiem 8.55,04 uzyskanym w biegu na 3000 m w Sopocie zdobyła złoty medal 15. halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata. Na siódmej pozycji uplasowała się Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) - 9.07,05.

16:57 Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) zdobyła w Sopocie srebrny medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w biegu na 800 m. Jej czas to 2.00,45. Zwyciężyła Amerykanka Chanelle Price z najlepszym wynikiem sezonu - 2.00,09. Więcej o sukcesie Polki TUTAJ.