Szczęsny - Piszczek, Glik, Szukała, Jędrzejczyk - Grosicki, Krychowiak, Jodłowiec, Rybus - Lewandowski, Milik. W takim składzie i ustawieniu powinna - Waszym zdaniem - wyjść do meczu z mistrzami świata reprezentacja Polski. Właśnie tę opcję wskazaliście głosując w naszej sondzie - zyskała blisko połowę wszystkich Waszych głosów. Pojedynek podopiecznych Adama Nawałki z reprezentacją Niemiec - już dzisiaj wieczorem!

Spotkanie na Stadionie Narodowym ma szansę przejść do historii. Warunek: biało-czerwoni muszą je wygrać. Jeszcze nigdy bowiem piłkarskiej reprezentacji Polski nie udało się pokonać drużyny narodowej Niemiec. Dotychczasowy bilans naszych potyczek z Niemcami to sześć remisów - w tym w dwóch ostatnich meczach towarzyskich - i 12 porażek.

Zadanie przed naszymi piłkarzami niełatwe, bowiem podopieczni Joachima Loewa to świeżo upieczeni mistrzowie świata. Do Warszawy przylecieli jednak w składzie mocno odbiegającym od tego, w którym w Brazylii zdobywali Puchar Świata. Po mundialu z gry w barwach narodowych zrezygnowali m.in. Philipp Lahm i Miroslav Klose, zaś kłopoty zdrowotne wykluczyły z dzisiejszego meczu m.in. Mesuta Oezila, Bastiana Schweinsteigera, Samiego Khedirę, Benedikta Hoewedesa i Marco Reusa.

Adam Nawałka ma do dyspozycji 24 zawodników. Dziewiętnastu z nich gra w ligach zagranicznych, pięciu występuje na co dzień na polskich boiskach.

Dwa dni temu zapytaliśmy Was, kogo selekcjoner powinien wystawić dziś w wyjściowym składzie? W jakim ustawieniu? Jaką taktykę przyjąć?

Przedstawiliśmy Wam cztery możliwe składy i ustawienia naszej drużyny, a Wy głosując w sondzie wskazaliście opcję - Waszym zdaniem - optymalną:

Ustawienie pierwsze: 1-4-4-2
Szczęsny - Piszczek, Glik, Szukała, Jędrzejczyk - Grosicki, Krychowiak, Jodłowiec, Rybus - Lewandowski, Milik

Ustawienie drugie: 1-4-2-3-1
Szczęsny - Piszczek, Glik, Szukała, Jędrzejczyk - Krychowiak, Jodłowiec - Grosicki, Mila, Rybus - Lewandowski

Ustawienie trzecie: 1-3-5-2
Szczęsny - Glik, Szukała, Cionek - Piszczek, Grosicki, Krychowiak, Mila, Rybus - Lewandowski, Milik

Ustawienie czwarte: 1-4-1-4-1
Szczęsny - Piszczek, Glik, Szukała, Jędrzejczyk - Krychowiak - Grosicki, Żyro, Mila, Rybus - Lewandowski

Inne ustawienie (Jakie? Możesz je wpisać w formularzu poniżej!)


Blisko 47 procent Waszych głosów zyskało ustawienie 1-4-4-2: Szczęsny - Piszczek, Glik, Szukała, Jędrzejczyk - Grosicki, Krychowiak, Jodłowiec, Rybus - Lewandowski, Milik.


Za pośrednictwem specjalnego formularza mogliście również udzielić Adamowi Nawałce dowolnej rady. Wasze wpisy były i merytoryczne, i mocno żartobliwe...

Zgodnie z zapowiedzią, dziennikarze redakcji sportowej RMF FM wybrali trzy - ich zdaniem - najciekawsze wpisy, których autorów nagrodzimy piłkami z autografami kadrowiczów. Oto one:

Damian:
"Bramkarz + autobus (czyli dziesięciu obrońców). I obowiązkowa pielgrzymka przed i po meczu do Częstochowy".

Krzysztof:
"Proponuję zamknąć Niemców w szatni i nie wypuszczać. Wygramy przez walkower".

Paweł:
"Ustawienie 1-4-4-2 wydaje się być najbardziej rozsądne, ewentualnie przy dobrym wyniku dla nas zmienić na 1-4-5-1, by mieć w środku większą liczbę piłkarzy. Ataki skrzydłami byłyby dobrym pomysłem, tak samo jak strzały z dystansu, czego czasem brakuje. Motywacja - to jest tu chyba najważniejszy element, który może wiele zmienić. Nie można wyjść na boisko z obawą, że się przegra mecz!".


Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Lukas Podolski: Chcę wygrać. Nie będę rozdawał prezentów

Wojciech Szczęsny: Możemy sprawić niespodziankę

Kamil Glik: Typuję nasze zwycięstwo po mojej bramce!

Robert Lewandowski: Niemcy żartowali, że remis wezmą w ciemno

Asystent Adama Nawałki: Pracujemy mocno nad stałymi fragmentami gry

Kamil Grosicki: Mecz z Niemcami może być przełomowy

Joachim Loew ostrzega: Polacy najgroźniejszym rywalem w grupie