Wisła Kraków przegrała 1:4 z londyńskim Fulham w 4. kolejce piłkarskiej Ligi Europejskiej. Honorowe trafienie dla "Białej Gwiazdy" zanotował Kirm. W 1/16 finału tych prestiżowych rozgrywek jest za to Legia Warszawa, która pokonała Rapid Bukareszt 3:1.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla podopiecznych Martina Jola, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Damiena Duffa. Wisła Kraków do wyrównania doprowadzili już pięć minut później po bramce Andraża Krima, ale w 30. minucie Fulham ponownie wyszło na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Andy Johnson.

W drugiej połowie Wisła szukała okazji do wyrównania, ale w tej części meczu strzelali już tylko gospodarze. Najpierw w 57. minucie swoją drugą bramkę strzelił Johnson, a w 79. minucie piłkarzy Roberta Maaskanta pogrążył Steve Sidwell.

W poprzedniej kolejce krakowianie pokonali u siebie Fulham 1:0, ale rywale przez większość meczu grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Belga Moussy Dembele.

Z Krakowa do stolicy Anglii wybrało się ponad 1200 kibiców.

FC Fulham Londyn - Wisła Kraków 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Damien Duff (5), 1:1 Andraz Kirm (9), 2:1 Andrew Johnson (30), 3:1 Johnson (57), 4:1 Sidwell (79)

Żółte kartki - Fulham: Bobby Zamora, Dickson Etuhu. Wisła Kraków: Kew Jaliens, Dragan Paljic, Junior Diaz.

Sędzia: Halis Oezkahya (Turcja)