5 meczów i 5 zwycięstw, bilans bramek: 17-2. Takim dorobkiem mogą pochwalić się piłkarze Barcelony w obecnym sezonie hiszpańskiej La Liga. W meczu piątej kolejki "Duma Katalonii" rozbiła na własnym stadionie Eibar 6:1. Rewelacyjne spotkanie rozegrał Lionel Messi: Argentyńczyk wpisywał się na listę strzelców aż czterokrotnie!

Messi otworzył wynik wtorkowego spotkania w 21. minucie, kiedy to pewnie wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą podwyższył były piłkarz... ŁKS-u Łódź, Brazylijczyk Paulinho, a w 53. minucie trafił Denis Suarez. Messi natomiast z kolejnych bramek cieszył się w 59., 62. i 87. minucie.

Jedyne trafienie po stronie Eibaru zapisał na swym koncie w 57. minucie Sergi Enrich.

Jednostronnym widowiskiem był również drugi wtorkowy mecz hiszpańskiej ekstraklasy: Valencia pokonała u siebie zamykającą tabelę Malagę 5:0, a klasycznym hat-trickiem popisał się Simone Zaza. Włoch trafił do siatki rywali w 54., 60. i 63. minucie.

Barcelona jest w tej chwili jedyną drużyną La Liga z kompletem punktów.

Broniący tytułu Real Madryt, który traci do niej obecnie 7 punktów, podejmie dzisiaj Betis Sewilla.