Zdaniem Roberta Kubicy ciężko przewidzieć czy w zbliżającym się wyścigu o Grand Prix Belgii jego BMW Sauber podtrzyma niezłą formę zaprezentowaną w GP Europy w miniony weekend. Na torze w Walencji krakowianin zaliczył jeden ze swoich najlepszych wyścigów w tym sezonie Formuły 1 zajmując 8. lokatę i zdobywając kolejne punkty dla swojego teamu.

Myślę, że za naszym niezłym startem w Walencji stało kilka czynników takich, jak drobne usprawnienia bolidu, charakterystyczny tor oraz temperatury - powiedział Kubica. Musimy zobaczyć, jak teraz będzie prezentował się bolid. Oczywiście chcemy co najmniej powtórzyć występ z Walencji na Spa, ale być może czeka nas całkiem inna jazda, więc naprawdę nie wiem, czego się spodziewać - tłumaczył.

Kubica stwierdził, że wobec trudności, na które napotyka w tym sezonie, zdobycie przez niego choćby jednego punktu jest niczym zajęcie miejsca na podium: Dobre wyścigi zawsze cieszą, tym bardziej w tak ciężkim sezonie. Myślę, że dzisiaj nawet jeden punkt jest, jak podium rok temu.

(ASInfo)