Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak zakończą rajdowy sezon udziałem w Rajdzie Barbórka. Dla załogi LOTOS Dynamic Rally Team startującej w klasyfikacji PWRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata, Barbórka będzie drugą, po tegorocznym Rajdzie Polski, okazją do występu przed polskimi kibicami. Załoga pojedzie samochodem Ford Focus WRC.

Dla duetu Kościuszko - Szczepaniak będzie to doskonały sposób na podziękowanie polskim fanom i podsumowanie pracowitego roku. Przez cały sezon startujemy poza Polską na trasach mistrzostw świata, nie mamy więc okazji, by widowiskową jazdą sprawić frajdę wszystkim naszym fanom - powiedział Michał Kościuszko.

Zawsze z niecierpliwością czekamy na Barbórkę. Tegoroczną jubileuszową jej edycję potraktujemy, jako okazję do dynamicznej jazdy, dobrej zabawy oraz przede wszystkim - podziękowania najlepszym na świecie kibicom i naszym partnerom. Podobnie jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy zrobić niespodziankę i przywieźć do Warszawy samochód WRC. Będzie to Ford Focus WRC 09 - dodał.

Szczególna edycja Kryterium Asów


Jubileuszowy 50. Rajd Barbórka rozegrany zostanie w sobotę, 1 grudnia i składać się będzie z czterech odcinków specjalnych usytuowanych na Cytadeli (OS1 Twierdza CYTADELA), Służewcu (OS2 Tor SŁUŻEWIEC) oraz na bemowskim autodromie (OS3 BEMOWO). Trzy z nich rozegrane zostaną w ciągu dnia, natomiast późnym popołudniem najlepsze załogi przystąpią do rywalizacji na kultowej próbie na ulicy Karowej.

W tym roku Kryterium Asów poprzedzą pokazowe przejazdy legendarnych zawodników, którzy na stałe wpisali się w karty rajdowej historii. Wielu z nich zasiądzie za kierownicami równie legendarnych samochodów.