Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po zwycięstwie w Rajdzie Niemiec już rozpoczęli przygotowania do kolejnej rundy Mistrzostw Świata - Rajdu Sardynii. Korzystając z zaproszenia Markko Martina trenowali na szutrowym odcinku w okolicach Talina.

Markko właśnie odbudował swoją Fiestę S2000, zadzwonił do mnie i zaproponował wspólny trening na szutrowym torze niedaleko Talina. Nie zastanawiałem się zbyt długo nad odpowiedzią - powiedział Michał Kościuszko. Jazda na szutrze S2000 sprawiła mi dużą frajdę. Miło było przypomnieć sobie, jak dobrze czuję się w tym samochodzie. Wymiana uwag z Markko pozwoliła mi szybko nabrać dobrej prędkości - dodał.

Jazdy z Markko Martinem to początek treningu, jaki zaplanowała załoga LOTOS Dynamic Rally Team przed kolejną w tym sezonie rundą szutrową zaplanowaną na październik. Kolejnym testem będzie start w Rajdzie Polski, który odbędzie się pod koniec września.

W drodze do tytułu Mistrzowskiego załoga LOTOS Dynamic Rally Team ma jeszcze dwa starty na trasach Mistrzostw Świata - Rajd Sardynii i Rajd Katalonii. W klasyfikacji generalnej Michał Kościuszko zajmuje 2. Miejsce. Traci do lidera 15 punktów.

LOTOS Dynamic Rally Team