Michał Kościuszko stanął ostatecznie na podium rajdowych mistrzostw świata samochodów produkcyjnych (PWRC). Polak, po dyskwalifikacji w Rajdzie Walii Czecha Martina Semerada, sklasyfikowany został na drugim miejscu i utrzymał trzecią pozycję w mistrzostwach.

Semerad, drugi na mecie rywalizacji PWRC w Rajdzie Walii, został zdyskwalifikowany po stwierdzeniu w jego aucie niezgodnych z regulaminem części. Michał Kościuszko przesunął się tym samym na drugą pozycję w rajdzie, za Szweda Patrika Flodina i zdobył 18 punktów do klasyfikacji MŚ.

Walka do końca się opłaca. Trzeba wierzyć w sukces do ostatniego kilometra. Po dwóch pierwszych Rajdach Portugalii i Argentyny, w których zaliczyliśmy duże problemy techniczne i nie punktowaliśmy, nasza pozycja była bardzo trudna. Wiedziałem, że nie pozostaje nam nic innego, jak walczyć na każdym rajdzie i awansować w klasyfikacji. W każdym rajdzie, w którym w tym roku wystartowaliśmy pokazaliśmy dobre tempo i wygrywaliśmy oesy. Bardzo się cieszę, że pomimo trudności obroniliśmy tytuł wicemistrzowski i jako zespół LOTOS Dynamic Rally Team stanęliśmy na 3. miejscu podium w mistrzostwach świata. Na ten sukces składała się ciężka praca całego zespołu. Dziękuję sponsorom, którzy wspierali nas w każdej sytuacji i całemu mojemu zespołowi. W tym sezonie zabrakło nam trochę szczęścia. Wiem, że stać nas na jeszcze lepszy wynik i w przyszłym roku powalczymy o mistrzostwo - powiedział Michał Kościuszko.

LOTOS Dynamic Rally Team w tegorocznym sezonie startowała w Rajdzie Portugalii, Argentyny, Finlandii, Australii, Katalonii i Wielkiej Brytanii. To jedyna polska załoga, biorąca udział w pełnym cyklu Mistrzostw Świata

Klasyfikacja PWRC w Rajdzie Walii

Miejsce Kraj Zawodnik Samochód Czas Punkty
1. Patrik Flodin Szwecja Subaru Impreza 3:49.32,2 25
2. Michał Kościuszko Polska Mitsubishi Lancer + 12.14,7 18
3. Nikolas Fuchs Peru Mitsubishi Lancer + 12.46,5 15

Końcowa klasyfikacja mistrzostw świata PWRC

Miejsce Zawodnik Kraj Punkty
1. Hayden Paddon Nowa Zelandia 104 pkt
2. Patrik Flodin Szwecja 84
3. Michał Kościuszko Polska 71