W czołowych europejskich ligach trwa ostatni dzień zimowego okna transferowego. Pracodawców zmieniają także piłkarze grający w Ekstraklasie. Wiosną w lidze nie zobaczymy już Lukasa Haraslina, Daniela Łukasika czy Filipa Piszczka.


Słowacki skrzydłowy Lukas Haraslin w Lechii Gdańsk zadebiutował w 2015 roku. W trwających rozgrywkach zagrał w 18 spotkaniach, strzelił 2 bramki i zanotował 4 asysty. Jego cała przygoda z Ekstraklasą zamyka się na razie na 108 rozegranych meczach, 12 bramkach i 19 asystach.

Haraslin w ostatnim czasie mógł liczyć także na regularne występy w reprezentacji Słowacji. Dotychczas zagrał w ośmiu spotkaniach. Teraz w Sassuolo o kolejne powołania powinno być łatwiej. Skrzydłowy trafia do Serie A. Jego klub zajmuje na razie 15. miejsce w tabeli ligi włoskiej. Haraslin jest wypożyczony na pół roku, ale Włosi mogą go później wykupić. Słowak poznał już włoskie realia, bo jako junior grał w Parmie.

W Lechii nie zagra już także Daniel Łukasik. Środkowy pomocnik został wypożyczony na pół roku do tureckiego Ankaragucu. Będzie zatem występował w tej samej drużynie co Michał Pazdan.

W trwającym sezonie Łukasik 15 razy wybiegał na boisko, ale jego liczby w Ekstraklasie są zdecydowanie bardziej okazałe. Były piłkarz Legii i SV Sandhausen uzbierał 165 meczów w naszej lidze. Jego konto uzupełniają 2 bramki i 11 asyst. Ankaragucu znajduje się w strefie spadkowej ligi tureckiej. 

Grzegorz Sandomierski to bramkarz, który w swojej karierze zwiedził już wiele klubów i wiele krajów. Teraz zamienia Jagiellonię Białystok na rumuńską drużynę CFR Kluż, która wiosną zagra w 1/16 finału Ligi Europy.

Sandomierski do Białegostoku trafił w 2018 roku, ale był jedynie rezerwowym. Przez półtora roku zagrał w 15 meczach, ale w Ekstraklasie zagrał już 190 razy. CFR Kluż to aktualny lider ligi rumuńskiej.

W Cracovii w rundzie wiosennej nie zagra Filip Piszczek. Napastnik został wypożyczony do grającego w Serie B Trapani Calcio i przeprowadza się na Sycylię.


W tym sezonie Piszczek zagrał w 15 ligowych meczach "Pasów", ale nie strzelił żadnej bramki. Może pochwalić się tylko 3 asystami. Jego liczby w Ekstraklasie nie robiły wielkiego wrażenia. To 75 meczów, 12 bramek i 6 asyst. Trzeba jednak podkreślić, że Piszczek często pełnił rolę rezerwowego i nie dostawał zbyt wielu minut na boisku. Trapani Calcio w tabeli Serie B zajmuje przedostanie, 19. miejsce.


Opracowanie: