Katarzyna Wasick czasem 23,95 zdobyła w Dausze brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na 50 m stylem dowolnym. Siódma w finale była Kornelia Fiedkiewicz - 24,69. Zwyciężyła Szwedka Sarah Sjoestroem - 23,69, a srebro wywalczyła Amerykanka Kate Douglass - 23,91.

To trzeci medal biało-czerwonych w stolicy Kataru. Kilkadziesiąt minut wcześniej trzeci na 50 m st. grzbietowym był Ksawery Masiuk, a w sobotę również brąz na 100 m st. motylkowym wywalczył Jakub Majerski.

Polacy wystąpili w niedzielę jeszcze w finałach sztafet 4x100 m st. zmiennym. Masiuk, Jan Kałusowski, Majerski oraz Kamil Sieradzki zostali zdyskwalifikowani w finale, natomiast Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda i Fiedkiewicz uplasowały się na siódmej pozycji - 4.01,73. Złote medale zdobyli Amerykanie - 3.29,80 i Australijki - 3.55,98.

Do kontrowersji doszło po zakończeniu rywalizacji na 400 m st. zmiennym. Podczas wywiadu z Anastasią Gorbenko z Izraela, która zajęła drugie miejsce, z trybun rozległo się buczenie.

Cieszę się, że mogę być tutaj i reprezentować mój kraj w tych trudnych czasach. Obecność tutaj, z izraelską flagą, wiele znaczy dla mnie i mojego kraju - powiedziała 20-letnia pływaczka.

Gorbenko miała czas 4.37,36, a zwyciężyła Brytyjka Freya Colbert - 4.37.14. Brąz zdobyła Włoszka Sara Franceschi - 4.37.86.