​Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła drugie miejsce na 7. etapie kolarskiego wyścigu Tour de France, z metą na słynnej przełęczy Col du Tourmalet. Straciła prawie dwie minuty do Holenderki Demi Vollering (SD Worx-Protime), która została nową liderką. Polka awansowała na drugie miejsce.

Niewiadoma była bardzo aktywna podczas sobotniego, niezwykle ciekawego i bardzo wymagającego etapu, kończącego się stromym podjazdem w gęstej mgle.

Na 30 km przed metą wygrała górską premię, później dość długo samotnie prowadziła. Została doścignięta i wyprzedzona przez Vollering pięć kilometrów przed finiszem. Ostatecznie, według wstępnych pomiarów, straciła do zwyciężczyni 1.58.

Trzecie miejsce zajęła mistrzyni świata Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar), ze stratą ponad pół minuty do Niewiadomej oraz 2.34 do swojej rodaczki.

Polka została uznana tego dnia za najbardziej waleczną zawodniczkę etapu. W klasyfikacji generalnej awansowała na drugie miejsce - 1.50 za Vollering. Zapewniła też sobie zwycięstwo w klasyfikacji górskiej.

Kobiecy TdF zakończy się w niedzielę jazdą indywidualną na czas w Pau.