Damian Jonak zmierzy się w walce wieczoru z Brytyjczykiem Andrew Robinsonem podczas Gali Boksu Zawodowego Tymex Boxing Night 21 "Śląskie uderzenie" w Bytomiu. Wydarzenie w hali na Skarpie odbędzie się 22 kwietnia. My mamy dla was 10 podwójnych zaproszeń na galę.

W 2019 i 2021 roku Damian Jonak (41-1-2, 21 KO) stoczył widowiskowe pojedynki z Andrew Robinsonem (26-5-2, 7 KO). W pierwszym starciu, które odbyło się w katowickim "Spodku", sędziowie punktowali na korzyść Brytyjczyka. W poprzednim roku konfrontacja w Radomsku zakończyła się remisem. W obu pojedynkach było mnóstwo efektownych ciosów i nagłych zwrotów akcji.

Będę chciał w walce z Robinsonem pokazać się z jak najlepszej strony. Teraz jestem w pełni zdrowy, bo we wcześniejszych walkach z tego powodu nie mogłem w pełni zrealizować swojego planu. Dlatego ta walka jest dla mnie tak ważna - podkreśla Damian Jonak.

Gala odbędzie się w bytomskiej hali na Skarpie. To wyjątkowe miejsce dla Damian Jonaka, których pochodzi z tego miasta.

Wychowałem się w tym miejscu. To tu stawiałem swoje pierwsze kroki w boksie. Hala na Skarpie jest już tak naprawdę nową halą, ale w tym samym miejscu. Pamiętam jeszcze jak tamtą starą hale burzyli i z trenerem Marianem Łagockim - moim pierwszym trenerem - ćwiczyliśmy przy świeczkach i w kurtach zimowych, bo pod koniec rozbiórki hali nie było już nawet prądu - wyjaśnia Damian Jonak.

Podczas gali w Bytomiu 22 kwietnia swoją pierwszą walkę po kontuzji stoczy Tomasz "Zadyma" Gromadzki (11-4-1, 3 KO). Miałem złamane kości dłoni. Przez prawie pół roku nie mogłem wykonywać treningów typowo bokserskich. Mam to już jednak za sobą i szykuję się do kwietniowego pojedynku. Cieszę się, że gala jest organizowana na Śląsku - zaznaczał katowiczanin.

Opracowanie: