Jerzy Janowicz odpadł z wielkoszlemowego, tenisowego Roland Garros. Polak uległ w trzeciej rundzie Szwajcarowi Stanislasowi Wawrince.

Już w pierwszej partii Wawrinka przełamał Janowicza w czwartym gemie i ze spokojem utrzymał tę przewagę do końca seta. Podobnie było w drugim, ale Janowicz w porę się obudził, przy stanie 4:5 wygrał gema przy serwisie rywala i po chwili doprowadził do tie-breaka. W nim nie było już wątpliwości - 7:2 dla Polaka rozbudziło nasze nadzieje.

Niestety - kolejne dwa sety znów wyglądały jak ten pierwszy. Szwajcar, który co rusz popisywał się mocnymi serwisami, nie dał się ani razu przełamać, sam zdołał wygrać jednego (w trzecim) i dwa (w czwartym) gemy serwisowe Janowicza i Wawrinka może cieszyć się z awansu do 1/8 finału.

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 10) - Jerzy Janowicz (Polska) 6:3, 6:7 (2-7), 6:3, 6:3.

22-letni łodzianin w swoim czwartym starcie w Wielkim Szlemie dotarł do trzeciej rundy, podobnie jak w czerwcu ubiegłego roku na trawie w Wimbledonie i w styczniu na twardej nawierzchni w Australian Open. Tylko we wrześniowym US Open przegrał pierwszy mecz. Polak jest obecnie 23. w rankingu ATP World Tour, a jego pogromca to numer dziesięć na świecie.