Arsenal Londyn pokonał na własnym boisku Blackburn Rovers 7:1 (3:1) w meczu inaugurującym 24. kolejkę angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Holender Robin van Persie. Całe spotkanie w bramce Kanonierów rozegrał Wojciech Szczęsny.

Van Persie festiwal strzelecki rozpoczął już w drugiej minucie. Po pół godzinie gry do wyrównania strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego doprowadził Norweg Morten Gamst Pedersen.

Odpowiedź Arsenalu była szybka i skuteczna. Sześć minut później van Persie znowu znalazł się w dogodnej sytuacji i zapewnił swojej drużynie prowadzenie, a po 120 sekundach wynik podwyższył Alex Oxlade-Chamberlain. Chwilę później czerwoną kartką został ukarany Francuz Gael Givet z Blackburn.

Po zmianie stron do siatki trafili Hiszpan Mikel Arteta i ponownie Oxlade-Chamberlain oraz van Persi. Rezultat ustalił w doliczonym czasie gry wypożyczony z New York Red Bulls Thierry Henry. To jego druga bramka po powrocie do Anglii. Van Persie z kolei trafił do siatki w tym sezonie już 22 razy i otwiera klasyfikację strzelców Premier League.

Wieczorem prowadzący w tabeli Manchester City podejmie Fulham, a w najciekawszym spotkaniu tej kolejki w niedzielę Chelsea Londyn zmierzy się z Manchesterem United. Obie ekipy z Manchesteru mają po 54 pkt. Arsenal z dorobkiem 40 pkt jest piąty.