Iwona Matkowska zdobyła brązowy medal Igrzysk Europejskich w zapasach w kategorii 48 kg. W decydującym pojedynku pokonała Francuzkę Julie Sabatie 3:0 i wywalczyła w Baku trzeci krążek dla ekipy biało-czerwonych.

W 1/8 finału Matkowska wygrała z Rumunką Emilią Vuc 3:0, a następnie z Holenderką Jessicą Blaszką 3:0. W półfinale uległa 0:4 reprezentantce gospodarzy Marii Stadnik - trzykrotnej medalistce mistrzostw świata (w 2009 roku wywalczyła złoto). Polka wykorzystała jednak szansę na zajęcie trzeciego miejsca.

Wcześniej na najniższym stopniu podium stanęła też kajakarska czwórka na 500 m: Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska-Kierkla i Ewelina Wojnarowska. W sobotę brąz wywalczyła również Maja Włoszczowska w cross-country w kolarstwie górskim.