Reprezentacja polski w piłce ręcznej przegrała w duńskim Aarhus z Francją 27:28 (14:15). To był drugi mecz biało-czerwonych na mistrzostwach Europy. To druga porażka biało-czerwonych w tym turnieju.

Na początku spotkanie w  Aarhus było wyrównane - dobrze spisywała się polska obrona i francuski bramkarz Cyril Dumoulin. Wynik oscylował wokół remisu. Żadnemu z zespołów nie udawało się uzyskać większej przewagi. Dobrze grali zawodnicy z mniejszym stażem w reprezentacji Jakub Łucak i Piotr Chrapkowski, którym trener Michael Biegler raz po raz bił brawo przy ławce.

W 15. min. po bramkach tych dwóch zawodników i Krzysztofa Lijewskiego Polacy objęli prowadzenie 7:5. Francuzi w trzy minuty odrobili straty, a Biegler zdecydował się w międzyczasie na wpuszczenie na boisko młodzieży. Do Łucaka i Chrapkowskiego dołączył Michał Szyba, ale ta koncepcja nie przynosiła efektu. Biało-czerwonym udawało się jednak utrzymywać korzystny wynik. Dopiero w ostatnich sześciu minutach coś się zacięło w polskiej ekipie, a na dodatek Karol Bielecki po raz drugi otrzymał karę dwóch minut.

W końcówce na boisko weszła "stara gwardia" wzmocniona Łucakiem. To zdało egzamin i na przerwę Polacy schodzili przegrywając tylko 14:15. Zaraz po zmianie stron dwa udane kontrataki Przemysława Krajewskiego i zrobiło się 16:15 dla Polski. Trzecia kontra nie była już udana, za to Francuzi wyrównali.

Gromkie "Polska, Polska!!" dodawało otuchy zawodnikom, ale defensywa francuska zadania nie ułatwiała. Podopieczni Bieglera także postawili trudny do pokonania mur. Obaj bramkarze w tym okresie nie błyszczeli. Dopiero przy 19:19 w 40. min. Szmal obronił w sytuacji sam na sam.

Kolejny raz Polacy nie potrafili wykorzystać gry w przewadze i kwadrans przed końcem przegrywali 21:22, zamiast powiększyć prowadzenie. W dodatku Bartosz Jurecki nie wykorzystał karnego i rywale złapali wiatr w żagle - w 48. min. prowadzili 24:21, po raz pierwszy odskakując na trzy trafienia. Potem zaczęło się robić coraz bardziej nerwowo. Francuzów ratowały poprzeczki i dość szczęśliwie broniący Dumuloin. Wynik 22:25 długo nie zmieniał się.

W 43. minucie i po golach Mariusza Jurkiewicza i Chrapkowskiego było już tylko 24:25. W odpowiedzi rywalom udawały się rzuty z dystansu, dzięki którym utrzymywali  prowadzenie.

Na 4,5 min. przed końcem po nieudanym rzucie Marcina Lijewskiego Francuzi prowadzili 27:25. Polacy w tym czasie znów grali z przewagą jednego zawodnika. Dopiero gdy skończyła się kara Francuza, Chrapkowski zdobył kontaktowego gola. Były dwie minuty do końca. Po chwili wyrównał Jurkiewicz. Na pół minuty do końca gola, jak się okazało zwycięskiego, zdobył Igor Anic.