Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski powiedział po zakończonym remisem 1:1 meczu towarzyskim z Ukrainą w Łodzi, że jego zespół zasłużył na wygraną. Zdaniem Franciszka Smudy, gol stracony w doliczonym przez arbitra czasie gry pozostawił niedosyt.

Jeżeli w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry traci się bramkę, to jest pewien niedosyt. Po czymś takim człowiek czasami czuje się jakby przegrał mecz. Z przebiegu spotkania zasłużyliśmy jednak na wygraną. Stworzyliśmy wiele sytuacji dwustuprocentowych. Gdybyśmy dziś wygrali 3:0, 4:0 czy 4:1, to każdy by powiedział, że to już jest super zespół. Musimy jednak jeszcze dużo pracować nad pewnymi elementami. Każde spotkanie daje nam jednak jakieś doświadczenie - powiedział Smuda.

Szkoleniowiec pozytywnie ocenił pierwszy występ w polskiej reprezentacji Sebastiana Boenischa, który jego zdaniem będzie dużym wzmocnieniem drużyny.

Jak na debiut rozegrał bardzo dobre spotkanie. Szybko minęła go początkowa nerwowość i miał jeszcze szansę zdobyć bramkę. Gdyby lepiej trafił głową, to debiut byłby jeszcze bardziej udany. To jest jednak zawodnik, jaki nam pasuje. Jeżeli będzie bez przerwy grał w podstawowym składzie w Werderze Brema, to na pewno będzie dla nas bardzo dużym wzmocnieniem - ocenił Smuda, który chwalił również Artura Boruca i Ireneusza Jelenia, a do tego drugiego nie miał nawet większych pretensji za zmarnowane sytuacje.

Artur nie zawalił nam bramki i był podporą motywacyjną dla piłkarzy, którzy grali w polu. Jeleń mógł po dzisiejszym meczu zostać królem strzelców naszych sparingów. Gdyby wykorzystał wszystko, to mógł nawet cztery bramki strzelić. Napastnicy to są jednak egoiści i próbują sami strzelać w każdej akcji. O to nie można mieć jednak pretensji. Niech próbują i niech im zaczyna "wchodzić". Na pewno z tego będziemy mieć w przyszłości korzyść - powiedział.

Trener nie wykluczył, że w kolejnym meczu z Australią (we wtorek w Krakowie) szansę gry dostaną zawodnicy, którzy w sobotę siedzieli na ławce rezerwowych. Dodał jednak, że dużych zmian w składzie nie będzie.

Trener Ukrainy Jurij Kałytwyncew po meczu powiedział, że jego zespół osiągnął przyzwoity wynik, jednak "można mieć wiele zastrzeżeń do jakości gry". Dodał, że z każdym sparingiem powinno być lepiej.

Oba zespoły chciały dzisiaj osiągnąć korzystny rezultat i pokazać dobrą grę. Wynik jest niezły, ale do jakości naszej gry można mieć sporo zastrzeżeń i pytań, na które teraz nie ma odpowiedzi. Jeżeli chłopcy będą jednak grać tak, jak w drugiej połowie, gdy dążyli do wyrównania, a na treningach wyeliminujemy błędy, to nie powinno być źle. Im więcej będzie takich gier, jak ta dzisiejsza, tym bliżej będziemy poziomu, jaki chcemy prezentować - powiedział Kałytwyncew.

Szkoleniowiec Ukrainy podkreślił, że w jego zespole nie ma znaczenia, jakie nazwisko ma zawodnik na koszulce.

Zawsze grają najlepsi, bez względu na to, jak się nazywają. Zdjąłem z boiska Andrija Szewczenkę, bo przestał grać tak, jak powinien. Myślami był już w domu - wyjaśnił Kałytwyncew decyzję z 58. minuty spotkania.

Dodał, że nie zajmuje się spekulacjami o swoich następcach na stanowisku selekcjonera reprezentacji Ukrainy. Siedząc na ławce trenerskiej myślę tylko o jak najlepszej grze mojego zespołu. Zmiany na stanowisku trenera to nie moja sprawa - uciął dyskusję.