Kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen Robert Kubica po raz kolejny weźmie udział w treningu Formuły 1. Polak zasiądzie w bolidzie podczas pierwszej piątkowej sesji przed wyścigiem o Grand Prix Węgier, trzecią rundą mistrzostw świata.

Kubica wystąpił już w treningu przed drugą rundą tego sezonu - GP Styrii. Wówczas miał 18. czas okrążenia. Startował w aucie, w którym zasiada Włoch Antonio Giovinazzi. W piątek zastąpi z kolei Fina Kimi Raikkonena.

Prowadzenie tych samochodów to zawsze niesamowite uczucie, dlatego nie mogę się doczekać piątku. Emocje - emocjami, ale nie wolno nam zapominać, jak ważny jest rozwój, szczególnie w tym skróconym sezonie 2020. Team potrzebuje danych i informacji, a ja jestem tu po to, żeby dostarczyć ich jak najwięcej - powiedział Kubica, cytowany na oficjalnej stronie internetowej zespołu sponsorowanego m.in. przez PKN Orlen.

Początek sesji treningowej z udziałem Kubicy planowany jest na godzinę 11 w piątek, a niedzielny wyścig - na 15.10.

Po dwóch pierwszych wyścigach Alfa Romeo ma tylko dwa punkty, wywalczone przez Giovinazziego na inaugurację. Liderem klasyfikacji konstruktorów jest broniący tytułu Mercedes, który zgromadził 80 pkt.