Robert Kubica weźmie udział w piątkowych treningach Formuły 1 na torze w austriackim Spielbergu i usiądzie za kierownicą bolidu Alfa Romeo Racing Orlen. Ma zastąpić Antonio Giovinazziego - poinformowała austriacka agencja prasowa (APA).

Nie mogę się już doczekać. Tym bardziej, że moja przerwa jest dość długa. Moim zadaniem jest dostarczenie zespołowi jak najwięcej danych - powiedział Kubica.

Kubica ma w tym roku kilkukrotnie wystąpić w piątkowych treningach w barwach Alfy Romeo. Na jego wskazówki liczą przede wszystkim inżynierowie, którzy na ich podstawie mają poprawić bolid.

W niedzielę odbędzie się drugi w tym sezonie wyścig Formuły 1. Rywalizacja zaplanowana jest w tym samym miejscu, co w miniony weekend - na Red Bull Ringu w Spielbergu.

Inauguracyjny wyścig sezonu 2020 pierwotnie planowany był na marzec w Australii, ale został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Nie odbyła się też żadna z kolejnych dziewięciu rund. W kalendarzu jest na razie osiem rund w Europie, terminarz dalszej części sezonu nie jest jeszcze znany.

Pierwsze zawody wygrał nieoczekiwanie Fin Valtteri Bottas z Mercedesa. Drugie miejsce zajął reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari), a trzecie - Brytyjczyk Lando Norris (McLaren).