Rajdowi Mistrzowie Polski – Filip Nivette i Kamil Heller podsumowali w rozmowie z Patrykiem Serwańskim zakończony już sezon. Rajdowa załoga zapowiada w przyszłym sezonie starty w cyklu Mistrzostw Europy. W tym roku Nivette i Heller wystąpią jeszcze w Rajdzie Barbórka, który przyciąga do Warszawy wszystkich najlepszych kierowców z naszego kraju. „To na Karowej rozpoczęła się moja przygoda z rajdami” – przyznaje Nivette.

POCZĄTEK ROZMOWY PATRYKA SERWAŃSKIEGO Z FILIPEM NIVETTEM I KAMILEM HELLEREM OD 3'23 MIN.:

Filip Nivette i Kamil Heller zdominowali w tym roku rajdowe trasy. Wygrali 4 z 6 rajdów zaliczanych do Mistrzostw Polski. Byli najlepsi na 35 odcinkach specjalnych. Dostaliśmy w tym roku bardzo dobry, bezawaryjny samochód. Świetnie ustawiony. W poprzednich sezonach często zatrzymywały nas właśnie awarie - ocenił Nivette.

Nie ma czegoś takiego, że "nie ma się z kim ścigać". Z kim powinniśmy się ścigać? Hołowczyc ma wrócić, Leszek Kuzaj? To dziwne gadanie. W 2014 roku Łukasz Habaj ścigał się z Bryanem Bouffier i walczyli o tytuł do ostatniego odcinka ostatniego rajdu. My też rywalizowaliśmy w tym roku z Bryanem i potrafiliśmy go pokonywać. Rok wcześniej ścigaliśmy się z Habajem, Grzegorzem Grzybem czy Colinem Brzezińskim i też potrafiliśmy ich ogrywać. Chcieliśmy zamknąć ten etap naszej kariery. Zdobyć tytuł mistrza Polski i teraz możemy zrobić kolejny krok w naszej karierze. W Polsce nie będziemy się już ścigać. Naszym celem są mistrzostwa Europy. Wiemy, czego chcemy i wiemy, jaką drogą musimy teraz iść. To na pewno będzie fajna przygoda. Azory, Cypr, Grecja. Piękne rajdy - mówi Nivette.

Rajdy w mistrzostwach Europy są dłuższe. Będziemy musieli na pewno skupić się na kwestiach przygotowania fizycznego. Razem będziemy musieli pracować nad kwestią opisu tych europejskich rajdów. Każdy rajd ma inną charakterystykę i szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę. Z tego co pamiętam, to szczególnie Rajd Azorów jest ciekawy pod względem opisu i jazdy - przyznał Kamil Heller.

W tym sezonie przed załogą Nivette/Heller już tylko jeden występ. Panowie jak zwykle pojawią się na trasie Rajdu Barbórka. Już teraz możecie obejrzeć całą rozmowę z rajdowymi mistrzami Polski.

(mpw)