W meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy Polacy pokonali Liechtenstein aż 11:0! Orły zapewniły sobie tym samym awans do drugiej fazy boju o Euro - Elite Round.

W pierwszym, przegranym 0-12 meczu z Belgią, zawodnicy Liechtensteinu zachowali czyste konto do 20 minuty. Polacy rozpoczęli egzekucję znacznie szybciej. Już w drugiej minucie Szymon Włodarczyk otworzył wynik spotkania, a kwadrans później cieszył się z hat-tricka. W sumie przed przerwą nasz napastnik zdobył pięć goli. Kolejne cztery dołożyli: Ariel Mosór, Patryk Kusztal i Kacper Kozłowski, który zanotował dublet. Do szatni schodziliśmy więc z dziewięciobramkowym prowadzeniem!

Po zmianie stron kibice nie oglądali już tak wielu bramek. W drugiej odsłonie tylko Dominik Wasilewski dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, dzięki czemu podopieczni Marcina Dorny zwyciężyli ostatecznie 11:0.

Dzięki tej wygranej "Biało-Czerwoni" zapewnili sobie udział w rozgrywkach Elite Round, które zadecydują o tym, kto ostatecznie awansuje na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

We wtorek Orły zagrają natomiast z Belgią o fotel lidera grupy w pierwszej fazie eliminacji.