Raków Częstochowa przegrał z austriackim Sturmem Graz 0:1 (0:1) w swoim drugim meczu grupowym Ligi Europy. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył w 24. minucie William Boving.

Oba zespoły przegrały swoje inauguracyjne spotkania. Sturm - z napastnikiem Szymonem Włodarczykiem w składzie - uległ u siebie portugalskiemu Sportingowi Lizbona 1:2. Mistrzowie Polski musieli na wyjeździe uznać wyższość włoskiej Atalanty Bergamo (0:2).

Lepsze wrażenie od początku tego spotkania sprawiali Austriacy. To oni byli stroną aktywniejszą i szybko zepchnęli Raków do obrony.

To się opłaciło gościom w 24. minucie. Adnan Kovacević nieczysto wybijał piłkę. Ta trafiła do Bovinga, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza Rakowa.

W 35. minucie niecelnie uderzał Sonny Kittel. W doliczonym czasie pierwszej połowy gry goście byli bliscy zdobycia drugiej bramki, ale Gregory Wuethrich strzelił minimalnie niecelnie.

W 59. minucie z linii pola karnego uderzał Kiteishvili, a bramkarz Rakowa końcami palców sparował piłkę na poprzeczkę.

Kilka minut później groźnie uderzał Prass, ale znów na posterunku był Kovacević.

Gracze Rakowa w końcówce starali się za wszelką cenę wyrównać wynik. Groźnie uderzał Yeboah, ale dobrze interweniował bramkarz Sturmu.

Ostatnie słowo w tym meczu mogło jednak należeć do gości, który przeprowadził jeszcze groźną kontrę. Strzał z bliska Bryana Teixeiry obronił jednak Vladan Kovacevic.

Tym samym mistrz Polski odniósł drugą porażkę w tegorocznej edycji Ligi Europy.

W drugim dzisiejszym meczu grupy D Sporting Lizbona przegrał z Atalantą Bergamo 1:2.

Liderem tabeli jest zespół z Włoch, który zgromadził 6 punktów. Sporting i Sturm mają po 3 "oczka". Tabelę zamyka Raków z zerowym dorobkiem.

Raków podejmuje rywali w fazie grupowej w Sosnowcu, gdyż jego obiekt w Częstochowie nie spełnia wymagań UEFA.

Raków Częstochowa - Sturm Graz 0:1 (0:1)

Bramka: William Boeving (24).

Żółte kartki - Raków Częstochowa: Fran Tudor, Ante Crnac. Sturm Graz: Amadou Dante, Bryan Teixiera.

Sędzia: Alijar Agajew (Azerbejdżan). Widzów: 8993.

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Bogdan Racovitan, Adnan Kovacevic, Milan Rundic - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou (85. Bartosz Nowak), Władysław Koczerhin (74. Ben Lederman), Srdjan Plavsic - Marcin Cebula (59. John Yeboah), Fabian Piasecki (59. Ante Crnac), Sonny Kittel (74. Gustav Berggren).

Sturm Graz: Kjell Scherpen - Jusuf Gazibegovic, David Affengruber, Gregory Wuethrich, Amadou Dante - Stefan Hierlaender, Jon Stankovic, Otar Kiteiszwili (76. Bryan Teixiera), Alexander Prass (88. Javi Serrano) - William Boeving (64. Manprit Sarkaria), Szymon Włodarczyk (76. Seedy Jatta).