Krzysztof "Diablo" Włodarczyk z Bullit KnockOut Promotions, po raz drugi w swojej karierze stanie do walki o tytuł bokserskiego mistrza świata w wadze junior ciężkiej. Będzie walczył o pas WBC z Czechem Rudolfem Krajem albo Włochem Giacobbe Fragomenim.

Z pasa WBC zrezygnował Brytyjczyk David Haye, dlatego we wrześniu dojdzie do konfrontacji Kraj - Fragomeni. Zwycięzca pierwszej walki w obronie pasa spotka się z tzw. obowiązkowym challengerem. Teraz jest nim Krzysztof Włodarczyk. Polak stanie na ringu na przełomie 2008 i 2009 roku. "Nie spieszymy się z tym pojedynkiem. Najlepiej gdyby do walki doszło w lutym" - mówi menedżer polskiego boksera, Andrzej Wasilewski.

Niedawno w jednej z warszawskich klinik Włodarczyk poddał się operacji lewego łokcia. Do treningów wróci za miesiąc. "Diablo" został czempionem IBF w kat. junior ciężkiej w 2006 roku, po wygranej na punkty z Amerykaninem Steve Cunninghamem. Polak utracił tytuł w rewanżu. Za parę miesięcy o pas IBF z Cunninghamem będzie rywalizował Tomasz Adamek. Być może już niedługo Polska będzie miała dwóch mistrzów świata w wadze junior ciężkiej.