Sensacja na boisku piłkarskiej ekstraklasy. Lech Poznań rozgromił Wisłę Kraków 4:1. Ekipa Macieja Skorży po tym blamażu straciła fotel lidera na korzyść Polonii Warszawa.

Poznaniacy nie mogli sobie wymarzyć lepszego otwarcia tego meczu. W zaledwie osiem minut Lech dwukrotnie posłał na kolana Wisłę. Przed końcem pierwszej połowy „Kolejorz” podwyższył stan spotkania na 3:0. W drugiej połowie piłkarze „Białej Gwiazdy” zdobyli się tylko na jednego, honorowego gola. Goście nie przestraszyli się jednak utytułowanych rywali i ostatecznie wygrali 4:1.

Wisła Kraków – Lech Poznań 1:4

Bramki zdobyli: 0:1 Murawski, 0:2 Stilić, 03: Bandrowski, 1:3 Boguski, 1:4 Lewandowski