Ciężka sytuacja w drużynie FC Liverpoolu – zdobywcy Superpucharu Europy. Kontuzjowany jest pierwszy bramkarz Allison. Jak się okazało, także jego zmiennik Adrian może nie wystąpić w meczu z FC Southampton przez kontuzję, którą spowodował nieodpowiedzialny kibic.


Tę informację ujawnił trener Liverpoolu Jurgen Klopp podczas konferencji prasowej przed meczem z Southampton. Jak podał, Adrian uległ kontuzji tuż po meczu Superpucharu Europy z londyńską Chelsea.

W tym emocjonującym spotkaniu o zwycięzcy rozstrzygały rzuty karne, bo po dogrywce był remis 2:2. W ostatniej serii do piłki podszedł napastnik The Blues Tammy Abraham. Jego strzał obronił Adrian i mógł się cieszyć ze zwycięstwa swojej drużyny.

Wtedy kilku kibiców wtargnęło na boisko i podbiegło do cieszących się piłkarzy Liverpoolu. Jeden z nich przewrócił się i kopnął w kostkę Adriana. Wczoraj była jeszcze spuchnięta, dzisiaj jest lepiej, ale musimy to zobaczyć - powiedział Klopp.

Gdyby Adrian nie mógł wystąpić w meczu, będzie go musiał zastąpić inny bramkarz. Jak wspomina Klopp, 20-letni wychowanek Caoimhin Kelleher nie jest na to gotowy. Jesteśmy absolutnie podekscytowani jego potencjałem, ale nie trenuje jeszcze w pełni na sto procent - powiedział.

W tym przypadku w bramce zdobywcy Ligi Mistrzów może pojawić się 35-letni Andy Lonergan, który jeszcze nigdy nie zagrał w meczu Premier League. Anglik przed tym sezonem podpisał kontrakt z Liverpoolem. W przeszłości był zawodnikiem Middlebrough, Leeds United czy Rochdale.