Borussia Dortmund na własnym stadionie pokonała 4:1 Hannover 96, w meczu 28. kolejki. W tabeli Borussia ma siedem punktów przewagi nad Bayerem Leverkusen, który 1:0 pokonał na wyjeździe Kaiserslautern.

W zwycięskiej drużynie na boisku pojawiło się trzech polskich piłkarzy - Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Całe spotkanie rozegrał jedynie Piszczek. Lewandowski na boisku przebywał do 70. minuty, kiedy zmienił go Błaszczykowski.

W 57. minucie prowadzenie gościom dał Norweg Mohammed Abdellaoue. Przyjezdni cieszyli się nim wyjątkowo krótko. 120 sekund później był już remis. Po indywidualnej akcji bramkę zdobył Mario Goetze. Ten gol wyraźnie dodał gospodarzom skrzydeł, którzy zdominowali rywali, notując dwa trafienia. Autorem obu był Lucas Barrios. Przy pierwszej Paragwajczykowi asystował Łukasz Piszczek.

Zwycięstwo gospodarzy w 83. minucie przypieczętował Kevin Grosskreutz.