Niemiec Sebastian Vettel i Australijczyk Mark Webber, obaj z teamu Red Bull-Renault, zajęli pierwsze i drugie miejsca w obu piątkowych sesjach treningowych przed wyścigiem o Grand Prix Węgier, dziesiątej z 19 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.

W porannej sesji Vettel, który przed trzema tygodniami wygrał rywalizację na ojczystym torze Nuerburgring i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej, był o 0,259 s szybszy od kolegi z drużyny.

Trzeci wynik na położonym nieopodal Budapesztu torze Hungaroring uzyskał Fin Kimi Raikkonen (Lotus-Renault), który jest głównym kandydatem mediów do zastąpienia w przyszłym roku Webbera.

Na drugim treningu Vettel poprawił swój czas o niemal 1,5 sekundy, ale wyprzedził Australijczyka już tylko o 0,044 s. Trzeci wynik miał Francuz Romain Grosjean (Lotus-Renault).

Hungaroring to jeden z dwóch torów w tegorocznym kalendarzu, na którym Vettel dotychczas nie triumfował.

Jutro kierowców czeka jeszcze jedna sesja treningowa, a o godz. 14 rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego wyścigu. O Grand Prix Węgier zawodnicy powalczą w niedzielę o tej samej porze.

(MRod)