Fabian Kunze, piłkarz DSC Arminia Bielefeld, został zniesiony na noszach w czasie niedzielnego meczu Bundesligi z FC Bayernem Monachium. "Jego stan jest stabilny" - informuje klub.

Możemy udzielić ostrożnego wyjaśnienia dotyczącego Fabiana Kunze: Jego stan jest stabilny i ma się lepiej. Dla pewności został zabrany do szpitala na dalsze badania - poinformowała Arminia Bielefeld na Twitterze.

Kunze został sfaulowany przez Tanguya Nianzou w 44. minucie. Zawodnik Bayernu z pełnym impetem uderzył Fabiana Kunze łokciem w głowę w trakcie wyskoku do piłki.

Jak zagrał Lewandowski?

W 10. minucie Lewandowski był ostatnim graczem gospodarzy, który dotknął piłkę, zanim do własnej siatki posłał ją duński obrońca Arminii Jacob Laursen.

Chwilę wcześniej Polak był przekonany, że gola zdobył, ale po interwencji bramkarza gości Stefana Ortegi piłka odbiła się od poprzeczki i słupka i nie przekroczyła linii całym obwodem.

Pewne zwycięstwo Bayernu

W doliczonym czasie pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Serge Gnabry, a w 85. minucie po podaniu Lewandowskiego wynik ustalił Jamal Musiala.

Polak ma 32 gole ligowe w tym sezonie i praktycznie zapewniony tytuł króla strzelców.

Bayern powiększył dorobek punktowy do 72 i na cztery kolejki przed końcem sezonu ma dziewięć przewagi nad Borussią Dortmund, która w sobotę rozbiła u siebie VfL Wolfsburg 6:1.

W sobotę (23 kwietnia) Bawarczycy zmierzą się w Monachium z wiceliderem i jeśli go pokonają, zapewnią sobie 10. z rzędu i 32. w historii tytuł mistrzowski

Trener Bayernu ukarał swojego piłkarza za brutalny faul

Trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann postanowił, że Francuz nie wróci już na boisko po przerwie.

To taki środek wychowawczy, czerwona kartka ode mnie. Trzeba się nauczyć postępować trochę ostrożniej. Mam nadzieję, że (Kunze - PAP) szybko wróci do zdrowia - powiedział szkoleniowiec Bayernu.

Jak dodał, chwilę po tym brutalnym faulu Francuz znów ostro zaatakował jednego z rywali i to tylko utwierdziło Nagelsmanna w jego decyzji.