Magdalena Gwizdoń po raz trzeci w ostatnim tygodniu stanęła na podium zawodów biathlonowego Pucharu Świata. Polka w biegu sprinterskim na dystansie 7,5 km w austriackim Hochfilzen zajęła 2. miejsce.

Tydzień temu Gwizdoń w szwedzkim Oestersund wygrała sprint. Był to pierwszy w historii triumf w zawodach PŚ polskiej biathlonistki. Bieg pościgowy Polka zakończyła na trzecim miejscu.

Wyniki biegu na 7,5 km w Hochfilzen:

1. Andrea Henkel (Niemcy) 24.22,6 (0 rund karnych)

2. Magdalena Gwizdoń (Polska) strata 30,6 (0)

10. Liu Xianying (Chiny) 1.22,0 (1)

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Niemka Andrea Henkel, która zgromadziła już na swoim koncie 154 pkt. Drugie miejsce zajmuje Magdalena Gwizdoń – 149 pkt. Trzecia jest Niemka Kati Wilhelm – 143 pkt.

W klasyfikacji PŚ w sprincie po dwóch rozegranych zawodach prowadzi Gwizdoń (96 pkt.) przed Wilhelm (86 pkt.) i Henkel (80 pkt.)