Agnieszka Radwańska w czołowej czwórce wielkoszlemowego Wimbledonu. W ćwierćfinale najlepsza polska tenisistka w trzech setach okazała się lepsza od Amerykanki Madison Keys i w czwartek zagra z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Radwańska stoczyła prawdziwą bitwę z Keys. W pierwszym secie żadna nie osiągnęła znaczącej przewagi i o jego wyniku musiał zadecydował tie-break, w którym to Polka zachowała więcej zimnej krwi i triumfowała 7:3.

W drugim secie obie zawodniczki znów szły łeb w łeb, lecz w ósmym gemie Amerykanka przełamała Radwańską i spokojnie doprowadziła do wyrównania. Decydujący set był bliźniaczo podobny do drugiego, z tym że teraz ósmy gem okazał się szczęśliwy dla Polki. Agnieszka Radwańska przełamała wówczas Madison Keys i po chwili, przy własnym serwisie, zapewniła sobie zwycięstwo i awans do półfinału.

To czwarty w karierze wielkoszlemowy półfinał Agnieszki Radwańskiej, ale pierwszy od stycznia 2014 roku. Pozostałe dwa półfinały osiągnęła właśnie na Wimbledonie: w 2012 roku, gdy ostatecznie przegrała w finale oraz rok później.

W tegorocznym półfinale Agnieszka Radwańska zagra z Garbine Muguruzą, która wyeliminowała w dwóch setach Szwajcarkę Timeę Bacsinszky. Polsko-hiszpański pojedynek odbędzie się w czwartek.