Agnieszka Radwańska w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu! W 1/4 Polka pokonała Amerykankę Madison Keys w trzech setach. O wielki finał powalczy z Hiszpanką Garbine Muguruzą. Ten mecz zostanie rozegrany w czwartek na korcie centralnym. "Jestem gotowa" - powiedziała szczęśliwa krakowianka.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

19:25

"Lepiej być nie mogło. Cieszę się, to był bardzo ciężki mecz" - powiedziała kilka minut po meczu bardzo szczęśliwa Agnieszka Radwańska. Polka o finał powalczy w czwartek na korcie centralnym.

19:21

AGNIESZKA RADWAŃSKA W PÓŁFINALE WIMBLEDONU!!!!! POLKA POKONAŁA AMERYKANKĘ 7:6, 3:6, 6:3!

19:20

Amerykanka nie wytrzymuje presji! Dwie piłki meczowe dla Polki!

19:18

Taaak! To może być kluczowy moment tego meczu! Radwańska przełamuje Amerykankę i prowadzi 5:3!

19:12

Myli się Keys, Radwańska prowadzi 4:3. Ale momentami nie wygląda to dobrze, Polka się denerwuje, spogląda w stronę trenera. Oby "13", z którą jest rozstawiona, okazała się szczęśliwa:)

19:00

Początek trzeciej partii wyrównany. Na tablicy wyników 2:2.

18:47

Gramy dalej! Keys wygrała drugiego seta 6:3.

18:41

Bardzo niedobrze! Keys prowadzi 5:3. Szczęście po stronie rywalki - po jej uderzeniu piłka - po taśmie - spadła po stronie Radwańskiej. Wszystko wskazuje na to, że przed nami trzecia partia...

18:35

Amerykanka uciekła spod topora! Prowadzi 3:2, podaje krakowianka.

18:26

Tymczasem na korcie centralnym Azarenka wygrała pierwszego seta z Williams. Szykuje się sensacja?

18:25

Początek drugiego seta zgodnie z oczekiwaniami. Obie pewnie pewnie utrzymują swoje podania (1:2)

18:15

Pierwszy set dla Agnieszki Radwańskiej! Cierpliwość się opłaciła! Polka wygrywa 7:6 i jest jedną nogą w półfinale:)

18:14

Myli się Keys! 5:1 dla "Isi". Radwańska musi to wykorzystać!

18:07

6:6 i tie break! Polka miała dwie piłki setowe, ale Keys udało się wybronić własne podanie. Widać było, że Amerykanka jest zdenerwowana, popełniała błędy, zaliczyła podwójny błąd serwisowy.

18:02

Gem na sucho! Brawo Agnieszka Radwańska (6:5). Keys myliła się niemal w każdym zagraniu. Serwuje Amerykanka.

18:02

20-letnia Keys spokojnie. Mamy 5:5!

17:57

Myli się Keys! Radwańska prowadzi 5:4, od wygranej w pierwszej odsłonie dzieli ją gem! Czy Amerykanka poradzi sobie z presją?

17:55

Szkoda takich błędów! Krakowianka miała dwa break pointy, ale Keys zakończyła gema asem serwisowym. Mamy 4:4! O losach pierwszej partii zdecyduje końcówka.

17:51

Doskonały skrót na koniec i Radwańska prowadzi 4:3! Amerykanka mogła tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Trybuny na korcie numer jeden - pełne!

17:48

3:3! Wyrównany początek, ciężko wskazać faworytkę. John Mcenroe uważa, że jeżeli Amerykanka opanuje nerwy - wygra. Oby się mylił:)

17:44

3:2 dla Radwańskiej! Ważny gem, bo rywalka miała dwie piłki na przełamanie. Wciąż problemem jest pierwszy serwis Polki.

17:42

W półfinale zameldowała się już Rosjanka Maria Szarapow, która pokonała CoCo Vandeweghe 6:3, 6:7 (3-7), 6:2. Na korcie centralnym zaraz rozpocznie się mecz Sereny Williams i Wiktorii Azarenki.

17:40

2:2! Spokojny gem serwisowy w wykonaniu Amerykanki. Widać, że Polka wyczuwa zamiary rywalki. Gdy tylko Keys uderza lżej, Polka szuka swojej szansy.

17:33

2:1 dla Polki! Radwańska lepiej serwuje. To zupełnie inny mecz, niż wczorajsze spotkanie "Isi" z Jankovic. 20-latka gra siłowo, punkty są krótkie. Na szczęście - dla nas - popełnia błędy.

17:30

Jest - mamy 1:1. Radwańska przełamała Keys. Amerykanka popełniła w końcówce gema dwa proste błędy.

17:28

0:1! Gem - przy podaniu Radwańskiej - dla Amerykanki. Polka miała problemy z pierwszym podaniem. Keys zaczęła bardzo agresywnie.

17:27

"Madison ma taki sam styl jak Lucie Hradecka, z którą grałam w pierwszej rundzie, tyle że Amerykanka to klasa albo nawet dwie wyżej. Na pewno ciężko będzie grać - tu nie ma timingu, nie ma rytmu. Będzie się wszystko działo bardzo szybko, będzie gem za gem, piłka za piłkę" - tak wczoraj o meczu z Amerykanką mówiła Radwańska.

17:25

Grająca z "21" Amerykanka po raz trzeci znalazła się w głównej drabince, a w dwóch poprzednich edycjach odpadła w trzeciej rundzie. Dwa lata temu wyeliminowała ją właśnie Radwańska. 26-letnia Polka wygrała też dwie pozostałe konfrontacje z zawodniczką z USA.

17:23

Krakowianka dotychczas wystąpiła w tej fazie rywalizacji w Wielkim Szlemie trzy razy. To właśnie z Wimbledonem wiążą się najlepsze wyniki i wspomnienia Radwańskiej. W 2012 roku dotarła do finału, a w kolejnym sezonie odpadła w półfinale. W najlepszej czwórce wielkoszlemowych zawodów znalazła się jeszcze raz - w ubiegłorocznym Australian Open.