Ubiegający się o reelekcję prezydent FIFA Sepp Blatter może liczyć w majowych wyborach na głosy z Afryki. Potwierdził to szef tamtejszej federacji (CAF) Issa Hayatou.

Piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 roku w Katarze rozegrane zostaną na przełomie listopada i grudnia, a finał odbędzie się 18 grudnia - zdecydował Komitet Wykonawczy FIFA, który w czwartek rozpoczął dwudniowe obrady w Zurychu. Tę opcję oprotestowały wcześniej europejskie kluby piłkarskie, które... czytaj więcej

U nas Sepp może czuć się jak u siebie w domu - stwierdził Hayatou w trakcie przemówienia na otwarcie Kongresu CAF w Kairze.

Nie jest to zaskoczeniem, bowiem kraje afrykańskie, które mają 54 głosy, od lat wspierają Blattera. Teraz szef kontynentalnej federacji potwierdził tylko, że Szwajcar może liczyć na pełną pulę.

W obecnych wyborach Blatter po raz pierwszy, odkąd został w 1998 roku prezydentem FIFA, ma kontrkandydatów. O fotel szefa światowego futbolu ubiegają się także książę Jordanii Prinz Ali bin al-Hussein, prezes holenderskiego związku Michael van Praag i były piłkarz Portugalczyk Luis Figo. Kandydaturę tego ostatniego poparł prezes PZPN Zbigniew Boniek.

W wyborach każdy z 209 członków FIFA może oddać jeden głos.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Prezydent FIFA o mundialu w Rosji: "Futbol łączy ludzi"


(edbie)