To był wielki dzień młodszej siostry księżnej Cambridge! Philippa Middleton wyszła za mąż za multimilionera. Zobaczcie, jak prezentowała się Pippa i jej wybranek James Matthews podczas uroczystości ślubnej.

Ceremonia odbyła się w XII-wiecznym kościele w miejscowości Englefield, kilka kilometrów od rodzinnej posiadłości Middletonów, na terenie której organizowane jest przyjęcie weselne.

Podczas ceremonii dzieci księżnej Kate i księcia Williama, księżniczka Charlotte i książę George, niosły kwiaty.

Panna młoda prezentowała się pięknie w sukni ślubnej projektanta Gilesa Deacona i w butach od hiszpańskiego designera Manolo Blahnika.

Do Reading przyjechały na ślub osoby z pierwszych stron gazet, m.in. najbardziej utytułowany tenisista w historii, Szwajcar Roger Federer wraz z żoną Mirką oraz wnuczka królowej Elżbiety II, księżniczka Eugenia.

Szczegóły ceremonii i późniejszego przyjęcia w domu należącym do rodziny Middletonów pozostają tajemnicą, a teren kościoła został odgrodzony od gapiów.

Wbrew wcześniejszym spekulacjom na ceremonii nie pojawiła się partnerka księcia Harry'ego, kanadyjska aktorka Meghan Markle. Brytyjskie media, oczekujące na kolejny ślub w rodzinie królewskiej, liczyły jednak na to, że Markle dołączy do pary młodych podczas wesela, a jej nieobecność była spowodowana chęcią uniknięcia uwagi fotoreporterów.

Ulubienica brytyjskich paparazzi

33-letnia Philippa Charlotte "Pippa" Middleton zaczęła być powszechnie rozpoznawalna w 2011 roku, gdy była druhną na ślubie siostry. Ceremonię nazywaną "ślubem stulecia" transmitowano wówczas w 180 państwach. Przypomnijmy, jak wtedy prezentowały się obie siostry:

Dziś role się odwróciły. Na zdjęciach uchwycono moment, w którym księżna Kate - mająca na sobie sukienkę w kolorze pudrowego różu - poprawia siostrze welon:

(mal)