8 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - taki, nieprawomocny wyrok usłyszał 26-letni Dominik H. Mężczyznę oskarżono o to, że ponad rok temu spowodował śmiertelny wypadek koło Zgorzelca na Dolnym Śląsku. Zginęło 3-letnie dziecko, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło 6 czerwca 2021 roku na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec - Bogatynia. Jak wynika z ustaleń śledczych na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) samochód kierowany przez Dominika H. zjechał na przeciwległy pas. Zderzył się z autem, którym jechała 3 osobowa rodzina. Zginęło 3-letnie dziecko.

Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Był poszukiwany listem gończym. Przebywał na terenie Niemiec. Tam zgłosił się ze swoim adwokatem na policję. Został przekazany stronie polskiej i tymczasowo aresztowany. Oskarżono go o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę.

Nieprawomocny wyrok

28 listopada 2022 roku w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu zapadł wyrok: Dominika H. skazano na 8 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura nie będzie go zaskarżać, ponieważ jest on zgodny z naszymi wnioskami - mówił prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Skazany mężczyzna ma też zapłacić 250 tys. zł zadośćuczynienia matce zmarłego dziecka i 100 tys. zł ojcu.