Policja szuka świadków śmiertelnego wypadku w Szczytnicy niedaleko Bolesławca na Dolnym Śląsku. Doszło do niego dzisiaj rano. Zginął 71-letni mężczyzna, który prawdopodobnie został potrącony przez samochód ciężarowy. Kierowca odjechał.

Dzisiaj (1 grudnia) po godzinie 7:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Szczytnica - w okolicy zjazdu na autostradę A4 - na jezdni leży nieprzytomny mężczyzna.

Patrol drogówki, który jako pierwszy pojawił się na miejscu podjął działania reanimacyjne. Następnie przekazał ofiarę służbom medycznym. Niestety mężczyzny nie udało się uratować - informuje asp. sztab. Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Policja próbuje szczegółowo wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Z jej wstępnych ustaleń wynika, że pieszy został potrącony najprawdopodobniej przez pojazd ciężarowy. Zaplanowano sekcję zwłok, by ustalić przyczynę obrażeń 71-latka.

Funkcjonariusze szukają świadków wypadku. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na jego temat są proszone o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu. Numery telefonu to 47 87 33 200 lub 201.