Jedna osoba zginęła, a druga została ciężko ranna. To efekt porannego pożaru, mieszkańcy płonącego mieszkania wyskoczyli z trzeciego piętra. Ogień pojawił się w kamienicy przy ulicy Głogowskiej w Legnicy na Dolnym Śląsku.

Jak przekazali strażacy, dwie osoby, próbując ratować się przed ogniem, wyskoczyły z okna mieszkania na 3 piętrze. Zginął 45-letni mężczyzna, nie udało się go uratować mimo reanimacji. Ciężko ranna 34-letnia kobieta trafiła do szpitala. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby, kobieta i mężczyzna, najprawdopodobniej wyskoczyły przez okno ratując się przed pożarem. Niestety, mimo podjętej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować. Kobieta natomiast została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala - przekazała mł. asp. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Ogień objął też poddasze kamienicy.

Pozostali lokatorzy, w sumie 14 osób, opuścili budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków po 4 rano. Na miejsce skierowano 9 zastępów. 

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności tragicznego pożaru. Jak przekazuje policja, jest za wcześnie, by mówić o jego przyczynie. Ustalić ma ją biegły z zakresu pożarnictwa. Będzie mógł zająć się tą sprawą, kiedy wystygnie pogorzelisko. Stan budynku ocenił już nadzór budowalny. Kamienicę przy ulicy Głogowskiej w Legnicy wyłączono z użytkowania. Jej mieszkańcom zapewniono lokale zastępcze.