Blisko 82 mln zł. Taki budżet przewidziało MPK Wrocław w nadchodzącym roku na wszystkie inwestycje w ramach TORYwolucji. Które torowiska będą wyremontowane?

Jak informuje wrocławski przewoźnik - aktualnie trwają remont kabli trakcyjnych obszaru zasilania stacji Ślężna oraz remont i przebudowa kabli trakcyjnych obszaru zasilania stacji prostownikowych "Biskupin". 

Oba te zadania mają zostać ukończone w przyszłym roku. 2023 rok ma też przynieść finalizację takich inwestycji, jak wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu pl. Powstańców Wielkopolskich z ul. Trzebnicką oraz przebudowa połączenia z zajezdnią Ołbin - napisano w komunikacie.

W planie jest też modernizacja torowiska wraz z siecią trakcyjną na ul. Legnickiej od ul. Zachodniej do ul. Niedźwiedziej czy wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z ul. Milenijną wraz z modernizacją przejazdu. Plan zakłada także remont pięciu przejść dla pieszych.

W nadchodzącym, 2023 roku na wszystkie inwestycje w ramach programu TORYwolucja przewidziany jest budżet w wysokości blisko 82 mln zł - poinformował przewoźnik.

Mniej wykolejeń

W 2022 roku w ramach realizowanej od 3 lat TORYwolucji wykonano 19 inwestycji o łącznej wartości ponad 91 mln złotych.

Jak podaje MPK - to m.in. wymiana rozjazdów i skrzyżowania torów na pl. Jana Pawła II oraz modernizacja torowiska na pl. Kościuszki wraz z torowiskiem do ul. Piłsudskiego i rozjazdem w ul. Świdnicką.

Ponad 80-proc. spadek liczby wykolejeń, który zanotowaliśmy w tym roku, dowodzi temu, że wykonywane przez nas prace przynoszą efekty - podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.