Duże utrudnienia w ruchu w Trójmieście. Przez silne opady śniegu sparaliżowana została obwodnica. W piątkowy wieczór śnieg dokuczał też kierowcom w Warmińsko-Mazurskiem i w Kujawsko-Pomorskiem.

Utrudniania na odwodnicy były bardzo duże. Dotyczyło to głównie odcinka między Owczarnią i Osową w Gdańsku a Gdynią Chylonią. Wiele ciężarówek utknęło tam na podjazdach. W korkach utknął także sprzęt odśnieżający. Policja próbowała torować mu drogę, ale to niewiele pomogło. 

Zamknięte były wszystkie wjazdy na obwodnicę w Gdyni - poza Wielkim Kackiem. 

Sprzęt Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odśnieżał obwodnicę pod prąd. 

Dodatkowy sprzęt do odśnieżania został ściągnięty z Kiezmarka.

W piątkowy wieczór śnieg dokuczał też kierowcom w Warmińsko-Mazurskiem.

Na drodze numer 16 - od miejscowości Borki Wielkie w kierunku Mrągowa - silne opady śniegu, wieje silny wiatr, na drogach bardzo ślisko - taka informacja przyszła na adres fakty@rmf.fm

Intensywne opady śniegu utrudniały też jazdę kierowcom w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje Bydgoszcz oraz powiaty bydgoski, nakielski, sępoleński, świecki i tucholski. Synoptyk IMGW prognozuje opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, a lokalnie 15 cm.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: