Jutro rusza modernizacja drogi rowerowej wzdłuż ul. Witosa na gdańskim Chełmie. Odcinek zyska nową nawierzchnię. Prace mają potrwać do ostatniego tygodnia października.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Witosa jest ważnym fragmentem trasy rowerowej łączącej Łostowice i Chełm z Głównym Miastem.

Zniszczona nawierzchnia bitumiczna ścieżki rowerowej wymieniona zostanie na nową wraz z wymianą podbudowy i obrzeży. Obejmie 160 metrowy fragment wzdłuż ul. Witosa od ul. Milskiego w kierunku ul. Wilanowskiej - zapowiada Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Remont wiąże się z koniecznością całkowitego zamknięcia ścieżki. Rowerzyści w tym czasie będą mogli skorzystać z chodnika. Prace mają zakończyć się 27 października.

Trwające remonty

Od początku sierpnia trwa remont drogi wzdłuż ul. Pomorskiej. Prace w tym miejscu mają zakończyć się w połowie października. Ulica Pomorska łączy Jelitkowo z główną arterią komunikacyjną w mieście, al. Grunwaldzką.

W tym samym miesiącu ruszyła tez budowa nowej drogi rowerowej wzdłuż ulic Jana z Kolna i Marynarki Polskiej. Rowerzyści jadący ze Śródmieścia w kierunku Brzeźna i Nowego Portu, nie mieli dogodnego połączenia między Wałami Piastowskimi, a ul. Marynarki Polskiej. Nowa droga rowerowa ma być połączona z ukończoną w czerwcu ścieżką rowerową, prowadzącą od węzła Kliniczna do biurowca C200.

Autor: Stanisław Pawłowski / RMF FM