​Przywrócenie pełnego ruchu na drodze krajowej nr 11 w pobliżu zachodniopomorskiego Pietrzykowa, gdzie trwa naprawa jezdni po jej osunięciu się, planowane jest w południe 17 lipca. Obecnie obowiązują tam objazdy dla pojazdów powyżej 3,5 tony.

Z informacji przekazanych przez dyżurnego Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że w środę 17 lipca po godz. 12:00 na drodze krajowej nr 11 w pobliżu Pietrzykowa w gminie Szczecinek (woj. zachodniopomorskie) powinien być całkowicie przywrócony ruch - zarówno dla pojazdów osobowych, jak i ciężarowych.

Dyżurny zastrzegł jednocześnie, że czas obowiązywania utrudnienia może ulec wydłużeniu.

Osuwisko w Zachodniopomorskiem

Droga krajowa nr 11 w pobliżu Pietrzykowa została zamknięta w obu kierunkach 4 lipca nad ranem z powodu powstałego osuwiska przy prowadzeniu prac przy budowie ekspresowej S11.

Niespełna dobę po tym zdarzeniu DK11 została częściowo otwarta dla ruchu kołowego. Wprowadzony został tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną dla pojazdów do 3,5 tony.

Aktualnie, jak podał dyżurny PID, droga nadal otwarta jest tylko dla samochodów osobowych.

Pojazdy o większym tonażu wciąż muszą korzystać z objazdów. W kierunku Szczecinka należy jechać przez Biały Bór, w kierunku Bobolic przez Wierzchowo, Czechy do drogi wojewódzkiej nr 171.