Letnia edycja Jarmarku Na Nikiszu, czyli Odpustu U Babci Anny, w tym roku odbędzie się w niedzielę 31 lipca, w godzinach 10-20. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz katowickiego Nikiszowca, miasta i regionu.

Jednodniowe wydarzenie to przede wszystkim jarmark wysokiej jakości rękodzieła, któremu towarzyszą strefa gastro, małe scena muzyczna oraz dodatkowe atrakcje - dla dzieci i dorosłych. Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych we współpracy z miastem Katowice.

W tym roku zaplanowano udział 115 wystawców - lokalnych artystów oraz starannie wyselekcjonowanych twórców i rękodzielników z całej Polski. Na Odpuście znajdzie się także około 20 stoisk z regionalnymi przysmakami i przetworami. Nie zabraknie też tradycyjnych śląskich bud odpustowych z maszketami (smakołykami).

Co to jest "keciok"?

Przewidziano także strefę gastro, w której na ponad 20 stoiskach będzie można zjeść na miejscu. Swoją specjalną ofertę przygotowują na ten dzień również lokalne restauracje - Cafe Byfyj i Śląska Prohibicja.

W tym roku powracamy do sceny muzycznej, która będzie miała jednak kameralny charakter. Jak zwykle zaplanowaliśmy bardzo różnorodną muzykę. Tradycyjnie na po górniczym osiedlu zagra Orkiestra Dęta Wieczorek. Będzie też sporo łagodnych, relaksujących dźwięków. Już niemal zwyczajem jest, że tego dnia dzieci będą mogły się pokręcić na karuzeli łańcuszkowej "keciok", a chętni do niesienia pomocy mogą oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach - zachęcają organizatorzy.

Loteria Babci Anny

W ramach wydarzenia odbędzie się także coś zupełnie nowego i wyjątkowego - loterię fantową pn. "Loteria Babci Anny", z nagrodą główną voucherem na zakupy o wartości 2280 zł, w sklepach sieci Ski Team. Ski Team to główny partner wydarzenia, który na ten dzień przygotował coś specjalnego dla rowerzystów - mobilny warsztat naprawy.

Dla wszystkich, którzy wybierają się na Odpust uruchomione zostaną bezpłatne linie autobusowe, łączące centrum Katowic, centra przesiadkowe oraz parkingi z Nikiszowcem.

Zachęcamy do skorzystania z transportu publicznego, zwłaszcza, że ilość miejsc parkingowych w okolicy wydarzenia jest ograniczona, a część z nich dostępna będzie na zasadzie odpłatnej - przypominają organizatorzy.

RMF FM jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej info na profilu Jarmarku na Nikiszu w mediach społecznościowych.