W niedzielę w sanockim skansenie odbędzie się pierwsza w tym roku giełda staroci. Pchli targ cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i turystów.

To będzie prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Porcelana, obrazy, znaczki pocztowe czy też inne ciekawe przedmioty będzie można kupić na giełdzie staroci w sanockim skansenie. Giełda odbędzie się w niedzielę (15 maja) po raz pierwszy w tym sezonie. 

Pchli targ przyciąga do Sanoka kolekcjonerów z całej Polski. 

Widzimy zainteresowanie osób, które tutaj przyjeżdżają, ale też i turystów szczególnie w okresie wakacyjnym, bo giełda również  jest w miesiącach wakacyjnych, oni sami twierdzą, że te ceny które są na tej giełdzie sanockiej są zupełnie inne, znaczy zdecydowanie bardziej dostępne, atrakcyjniejsze jak te, które można zobaczyć w dużych miastach. Samo to, że  można wejść też  do muzeum i zapoznać się z ofertą muzealną jest tym dodatkowym aspektem tych giełd staroci- mówi reporterowi RMF MAXXX Łukaszowi Zakrzewskiemu -  Marcin Krowiak z Muzeum Budownictwa Ludowego.

Giełdy staroci w sanockim skansenie odbywać się będą od najbliższej niedzieli raz w miesiącu aż do listopada. Są otwarte od  8.00 rano do ostatniego wystawcy.