24-letni Marcin W., który był poszukiwany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie, sam zgłosił się na komendę. Młody mężczyzna jest podejrzany o zabicie dwóch osób na terenie powiatu międzychodzkiego. Do obu zbrodni doszło wczoraj wieczorem.

Około godziny 20 w czwartek około godziny 24-latek podejrzany o dokonanie dwóch zabójstw w powiecie międzychodzkim w Wielkopolsce sam zgłosił się na policję. Marcin W. został zatrzymany. Informację podała na Twitterze wielkopolska policja.

Okoliczności zdarzenia

W środę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Muchocin. W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli ciało 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wkrótce policja otrzymała zgłoszenie o drugim zabójstwie. W Międzychodzie przy ulicy 3 Maja w swoim mieszkaniu została zamordowana 45-letnia kobieta. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak potwierdził informacje podawane przez lokalne media, że poszukiwany przebywał wcześniej w szpitalu psychiatrycznymNie zbiegł z niego, po prostu skończył się tam jego pobyt i kilka dni temu opuścił placówkę - zaznaczył Borowiak.