Dzisiaj w Poznaniu nie odbędą się egzaminy na prawo jazdy. To efekt protestu egzaminatorów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Sprawdź jak wygląda sytuacja w pozostałych miastach regionu.

W całej Polsce trwa protest egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Dzisiaj do protestu dołącza Poznań. Nie odbędą się egzaminy na prawo jazdy kategorii B.

Egzaminatorzy już wcześniej zapowiadali, że dzisiaj wezmą urlopy na żądanie. W pracy nie pojawiła się większość pracowników odpowiedzialnych  za egzaminowanie kursantów. 

Bez przeszkód prowadzone są egzaminy teoretyczne a także egzaminy na kategorię  A C i C+E. Osoby, które dziś miały zdawać egzamin na prawo jazdy, muszą zapisać się na nowy termin. 

Pocieszeniem jest to, że ponowna opłata za egzamin nie będzie konieczna.

Jak wygląda sytuacja w innych miastach w Wielkopolsce?

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile informuje o dwudniowej nieobecności egzaminatorów jutro i pojutrze

W ośrodku w Lesznie jest podobnie, ale egzaminy nie odbywają się od wczoraj. Tamtejsza dyrekcja wprost informuje o dwudniowej akcji protestacyjnej pracowników. 

WORD w Koninie na swojej stronie pisze z kolei o nieobecności egzaminatorów i odwołanych egzaminach dziś, ze względu na urlopy wypoczynkowe na żądanie. W tym ośrodku odbywają się dziś wyłącznie egzaminy teoretyczne.