W niedzielę wieczorem w Poznaniu policjanci postrzelili i obezwładnili mężczyznę, który wcześniej użył broni wobec funkcjonariuszy - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Do szpitala trafił raniony przez napastnika policjant.
Borowiak podał, że do strzelaniny doszło podczas interwencji na Rondzie Śródka w Poznaniu.
Według zgłoszenia jakiś mężczyzna miał w tym rejonie zaczepiać kobiety. Podczas interwencji mężczyzna wyjął broń i strzelił z niej do policjantów. Jeden z funkcjonariuszy także użył broni. Postrzelony w nogi i rękę napastnik został obezwładniony - podał rzecznik wielkopolskiej policji.
O zdarzeniu poinformowana została prokuratura.