Na policję zgłosił się 24-letni Marcin W. podejrzany o popełnienie w środę dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego. Wcześniej wyznaczono nagrodę w wysokości 10 tys. zł za informacje pomocne w zatrzymaniu poszukiwanego.

24-letni Marcin W. podejrzany o zabójstwo dwóch osób na terenie powiatu Międzychodzkiego został zatrzymany o godz. 20.00 Podczas poszukiwań nad Wartą, w miejscu znalezienia plecaka należącego do ściganego, podejrzany sam zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie - napisała po godz. 20 na Twitterze wielkopolska policja.

Wcześniej Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył 10 tys. zł nagrody za przekazanie informacji pomocnych w zatrzymaniu poszukiwanego.

Okoliczności zdarzenia

W środę, w trakcie gaszenia pożaru mieszkania w miejscowości Muchocin, strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały, że jest on ofiarą zabójstwa. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Według ustaleń funkcjonariuszy 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca przestępstwa.

Według śledczych ten sam mężczyzna miał potem zabić 45-letnią kobietę w jej mieszkaniu w Międzychodzie. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód niedaleko Międzychodu i uciekł do lasu. Od środy trwają poszukiwania zbiega.

W pościgu biorą udział m.in. policjanci z Międzychodu i KWP w Poznaniu. W czwartkowe przedpołudnie policja opublikowała wizerunek poszukiwanego 24-latka. Śledztwo ws. zabójstw przejęła od prokuratury w Szamotułach poznańska prokuratura okręgowa. 

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak potwierdził, że poszukiwany 24-latek w marcu 2022 roku opuścił szpital psychiatryczny. Od tamtego czasu mieszkał w domu na terenie powiatu międzychodzkiego.