Stomil Olsztyn, który przez lata borykał się z różnymi problemami finansowymi otrzymał wsparcie Energii z grupy Orlen, która będzie strategicznym sponsorem klubu. Szczegóły umowy nie są jeszcze znane.

W ostatnich dniach w drugoligowym Stomilu Olsztyn sporo się dzieje. Był przegrany finał baraży o pierwszą ligę, była informacja o odejściu trenera Szymona Grabowskiego, a dzisiaj, że olsztyński klub pozyskał sponsora strategicznego. To Energa z Grupy Orlen. Ogłoszono to na specjalnej konferencji na stadionie.

To historyczna chwila, bo sponsorem strategicznym Stomilu Olsztyn zostaje Energa z Grupy Orlen. Nowy sponsor będzie wspierał nas w czym?  W walce o I ligę. Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie praca wielu osób. Jedną z nich jest minister Norbert Maliszewski, który zaangażował się w pomoc Stomilowi. Dziękuję bardzo panu prezesowi Danielowi Obajtkowi, że zgodził się wesprzeć Stomil Olsztyn - mówił w czasie konferencji Tomasz Żukowski, wiceprezes Stomilu.

O sponsorowaniu Stomilu Olsztyn wypowiedział się też Daniel Obajtek, prezes Orlenu: "Dziś wielki dzień, jako Grupa Orlen jesteśmy sponsorem strategicznym Stomilu Olsztyn, dumy Warmii. Stomil ma dwie drużyny, w II i IV lidze, ale wierzę, że niedługo będziecie mieli zespół w Ekstraklasie". 

Stomil to nie tylko sport, ale także kibice. Proszę zobaczyć ile akcji społecznych organizują zarówno klub, jak i kibice - mówił Obajtek.

Na konferencji obecny był również Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz. W kuluarach mówi się, że będzie on startował do sejmu właśnie z okręgu olsztyńskiego. Na razie nie są znane konkrety dotyczące umowy sponsorskiej i nie wiadomo, jakie wsparcie finansowe uzyska Stomil Olsztyn od Energii.